Pašerák: Výsledky Dětského poháru 2012

výsledky

DĚTSKÝ POHÁR 2012

Letošní Dětskýpohár měl několik nej.

V letošním roce jsme díky sněhovým podmínkám uspořádali v lednu dva lyžařské závody za rok 2011 a v únoru dva lyžařské závody do poháru 2012. To nám umožní organizovat pohár za kalendářní rok a tak vyhodnotit závodění do konce roku.

Druhé nej bylo za účast dětí. V letošním roce se do poháru zapojilo celkem 30 dětí z Písařova, z toho 23 dětí se zúčastnilo 5-ti a více závodů. V rámci DP proběhlo 13 závodů, další dva závody jsme uspořádali navíc, ty se však nepočítaly do pohárových výsledků.

Třetí nej spočívalo v dramatičnosti soutěže. Do posledního závodu byla na 1. místě Nicola Schmidtová s 4,5 bodovým náskokem před Helenou Drážnou. Ta je sice lepší běžkyně, ale ani její fantastický závěr, kdy skončila 4 s za Danielem Schmidtem a vybojovala 129,9 bodu, ji na Nicolu nestačilo. Po 13 závodech tak rozhodlo 43 setin bodu, což představuje 1 s v čase posledního závodu.

Malý pohár po dvou letech nadvlády Ivety Černíčkové ovládl s přehledem Adam Brix.

5

Vyhodnocení Dětského poháru proběhne v prosinci nebo lednu. Termín bude upřesněn.

Pašerácká výprava na Čečel

Ve čtvrtek 25. 10. 2012 se vydalo 11 Pašeráků na vrchol Čečelu. I když byl schován v mracích, tak jsme ho zdolali před polednem. Cestou jsme plnili celou řadu úkolů. Na závěr jsme se občerstvili na Kocandě.

Pašerácká tělocvična

Od listopadu bude probíhat Pašerák od 16:00 do 18:00 hodin v sále Tatranu. Výjimkou je 1. listopad, kdy Pašerák nebude.

CHLAPÁK A PRCEK – okresní soutěž ve vytrvalostním běhu

Od 28. března 2012 jsme také začali jezdit na závody Chlapáka a Prcka. Letos proběhlo 21 závodů a Pašeráci se zúčastnili 20 z nich. Do výsledků se započítalo 11 nejlepších závodů.

Tričko si letos vyběhala trojice Helena Drážná - celkově 11., Nicola Schmidtová – celkově 20. a Pavla Krobotová – celkově 31.

V kategorii C nad 50 let obsadil Ladislav Drážný celkově 5. místo.